- Επισκόπηση
- Συνιστώμενα Προϊόντα
| Τόπος Προέλευσης: | Κίνα |
| Επωνυμία: | ZCSUNG ΣΥΣΤΗΜΑ ΘΥΡΩΝ & ΠΑΡΑΘΥΡΩΝ |
| Αριθμός Μοντέλου: | σειρά 90 |
Βελτιώνοντας τον ορίζοντα: Η Αλουμινένια Ολισθαίνουσα Πόρτα Σειράς ZCSUNG 90
.
Ο αλουμινένια Ολισθαίνουσα Πόρτα Σειράς 90 από την ZCSUNG System Doors and Windows αποτελεί μια εξαιρετική εφαρμογή αρχιτεκτονικής μηχανικής που αναπροσδιορίζει την ελευθερία χώρου και τη σύγχρονη λειτουργικότητα. Αυτή η σειρά σχεδιάστηκε για να προσφέρει εξαιρετική ολίσθηση, δημιουργώντας ανεπανάληπτη αίσθηση σύνδεσης μεταξύ εσωτερικών και εξωτερικών χώρων. Είτε επιθυμείτε να μεγιστοποιήσετε το φυσικό φως είτε να δημιουργήσετε ρευστή μετάβαση για κοινωνικές συναναστροφές, η Σειρά 90 ενώνει απρόσκοπτα τους εσωτερικούς σας χώρους, καθιστώντας κάθε δωμάτιο πιο ανοιχτό, ευρύχωρο και εμβυθιστικό.
.
Μηχανολογικά Σχεδιασμένη για Ανθεκτικότητα και Σιωπηλή Κίνηση Στο επίκεντρο της Σειράς 90 βρίσκεται η δέσμευση για μακρόχρονη ανθεκτικότητα. Το σύστημα είναι εξοπλισμένο με βαρέων κατασκευών, υψηλής φέρουσας ικανότητας ρόδες και ακριβώς μηχανοτεχνικά κατασκευασμένα μονοπάτια από ανοξείδωτο χάλυβα εξασφαλίζοντας λειτουργία αθόρυβη σαν ψιθύρισμα και εξαιρετικά ομαλή, ακόμα και με συχνή καθημερινή χρήση. Το ενισχυμένο πλαίσιο βάθους 90 mm προσφέρει μια απόλυτα σταθερή βάση, εξασφαλίζοντας ανώτερη δομική σταθερότητα που εξαλείφει την ταλάντωση και τον θόρυβο. Αυτό επιτρέπει στα φύλλα της πόρτας να ολισθαίνουν χωρίς καθόλου πρόσθετη προσπάθεια, διατηρώντας μια ήρεμη ατμόσφαιρα στο σπίτι σας, ενώ αντανακλά την υψηλής ακρίβειας μηχανική επεξεργασία των προϊόντων ZCSUNG.
.
Ενισχυμένη Ασφάλεια και Αδιάκοπη Λειτουργία Η ασφάλεια και η εμπειρία του χρήστη είναι αδιαχώριστα συνδεδεμένες στη ΣΕΙΡΑ 90. Η πόρτα διαθέτει μια διπλής όψεως εργονομική λαβή και ένα ισχυρό πολυσημείο σύστημα κλειδώματος , ενισχύοντας σημαντικά την ασφάλεια και παρέχοντας αξιόπιστη προστασία για την οικογένειά σας. Αυτή η ασφαλής σύνδεση διασφαλίζει ότι τα φύλλα παραμένουν σταθερά κλειδωμένα στο πλαίσιο, προσφέροντας αίσθημα ηρεμίας είτε βρίσκεστε στο σπίτι είτε εκτός αυτού. Η αισθητή ανταπόκριση των μηχανικών εξαρτημάτων έχει σχεδιαστεί για ευκολία χρήσης, εξασφαλίζοντας ότι η πρωτοποριακή ασφάλεια αισθάνεται εντελώς απρόσκοπτη.
.
Διάταξη Υψηλής Απόδοσης Γυαλιού Η διάταξη του γυαλιού αποτελεί χαρακτηριστικό της ποιότητας της σειράς 90. Προσφέρεται τυπικά με μονωμένο ενισχυμένο γυαλί 6+18Ar+6 , γεμισμένο με αργόνιο υψηλής καθαρότητας και υποβαλλόμενο σε αυστηρούς εξομοιωτική επεξεργασία ελέγχους. Αυτός ο συνδυασμός παρέχει εξαιρετική θερμική μόνωση και ανώτερη αχορδωσία, προστατεύοντας αποτελεσματικά το εσωτερικό σας από τον εξωτερικό θόρυβο. Κάθε μονάδα χρησιμοποιεί Πρωτότυπα φύλλα Xinyi (κατηγορία VP) ενισχυμένο γυαλί υψηλής διαφάνειας και αντοχής σε κρούση μαύρες λωρίδες από καμπτικό αλουμίνιο σε μία διάταξη για να προσθέσει μια εξεζητημένη, σύγχρονη αίσθηση, ενισχύοντας τη δομική ακεραιότητα και τη στεγανότητα της γυάλινης μονάδας, μειώνοντας σημαντικά τον κίνδυνο αυθόρμητης θραύσης.
.
Ευέλικτος Σχεδιασμός και Προσαρμοστικότητα στον Χώρο Η ευελιξία αποτελεί βασικό πλεονέκτημα της ολισθαίνουσας πόρτας της σειράς 90. Μπορεί να διαμορφωθεί ως σύστημα διπλού ή τριπλού ράγισματος , και μπορεί εύκολα να φιλοξενήσει ένα ενσωματωμένο δίχτυ κατά των εντόμων (μοσχιτιέρα) για να καλύψει διάφορες κλιματικές και χρησιμοποιητικές ανάγκες. Αυτό το καθιστά την ιδανική επιλογή για μεγάλες ανοιγματικές επιφάνειες, όπως ευρύχωρες πατιό, όμορφοι κήποι ή εντυπωσιακές θέας στην ακτή. Ο σχεδιασμός με λεπτά πλαίσια διασφαλίζει ότι το επίκεντρο της προσοχής παραμένει στο τοπίο πέραν του παραθύρου, επιτρέποντάς σας να απολαμβάνετε πλήρως το περιβάλλον σας χωρίς την οπτική «ρύπανση» που προκαλούν τα παραδοσιακά βαριά πλαίσια.
.
Ολοκληρωμένη Στεγάνωση και Ασφάλεια Η ZCSUNG δεν κάνει συμβιβασμούς όσον αφορά την προστασία από τα στοιχεία. Ο περιφερειακός ελαστικός στεγανοποιητικός λάστιχος EPDM διασφαλίζει μια ολοκληρωμένη αεροστεγή στεγάνωση, προλαμβάνοντας την είσοδο σκόνης, βροχής και ανέμου στο εσωτερικό του κτιρίου σας. Επιπλέον, ο σχεδιασμός περιλαμβάνει σκεπτικές λειτουργίες ασφαλείας για την πρόληψη ακούσιων προσκρούσεων, διασφαλίζοντας ότι η πόρτα είναι ασφαλής για νοικοκυριά με παιδιά και κατοικίδια.
.
Έξυπνη Αποστράγγιση και Επιλογές Κατώφλιου Για να καλύψει συγκεκριμένες αρχιτεκτονικές ανάγκες, η σειρά 90 προσφέρει ευέλικτες επιλογές κατώφλιου: ένα επίπεδο ράουλο (20 mm) για μια μετάβαση χωρίς εμπόδια ή μια ράγα υψηλής-χαμηλής στάθμης (54 mm) για μέγιστη αντοχή στον καιρό. Η κατασκευή της ράγας υψηλής-χαμηλής στάθμης βασίζεται στην ισοβαρή αρχή , διασφαλίζοντας αποτελεσματική και γρήγορη αποστράγγιση ακόμα και κατά τις έντονες βροχοπτώσεις. Αυτό εμποδίζει τη συσσώρευση νερού και προστατεύει το εσωτερικό δάπεδό σας από πιθανές ζημιές λόγω νερού, διασφαλίζοντας ότι η πόρτα παραμένει σε άριστη κατάσταση ανεξάρτητα από τις καιρικές συνθήκες.
.
Συμπέρασμα Ο Αλουμινένια ολισθαίνουσα πόρτα ZCSUNG 90 SERIES αποτελεί τέλεια συνδυασμό σύγχρονης αισθητικής, μηχανικής αντοχής και μηχανολογικής υψηλής απόδοσης. Δεν είναι απλώς μια είσοδος· είναι μια δήλωση ποιότητας και μια δέσμευση για μια πιο άνετη και φωτεινή εμπειρία διαβίωσης. Για όσους αναζητούν την τελική ισορροπία μεταξύ αισθητικής ευγένειας και αξιόπιστης απόδοσης, η 90 SERIES αποτελεί την κορυφαία επιλογή στα ολισθαίνοντα συστήματα.
.
| Αντοχή σε πιέσεις ανέμου | 9η κατηγορία P3=5,0 kPa GB/T7106-2019 |
| αδιαβροχότητα, στεγανότητα, αδιαβροχότητα | 5η κατηγορία △P≥500Pa GB/T 7106-2019 |
| στεγανότητα αέρα, αεροστεγανότητα | 7η κατηγορία q1≤1,0m/m·h GB/T7106-2019 |
| Ηχομόνωση | 38 db GB/T 8485-2008 |
| Μονόκλιση | 1,6-2,4W/m²·K GB/T8484-2020 |
| Ανθεκτικότητα στη διάβρωση >240 ώρες δοκιμής με αλμυρό ψέκασμα | |
.
Προδιαγραφές
| Πάχος κορμού/Πάχος τοιχώματος προφίλ: | 90 / 2,2 (mm), υψηλής ακρίβειας βαθμός 6063-T5 |
| Διαδικασία σύνδεσης: | Μονοκομμάτι διαδικασία κόλλησης γωνιακού κώδικα ομάδας |
| Πρότυπο υλικού | Υλικά πτυσσόμενης πόρτας CMECH |
| Διαστάσεις περιοριστικής πλάκας: | ΠΛΑΤΟΣ: 700-950 mm, ύψος 1950-2700 mm |
| Φύλλο πόρτας / εσωτερικό πλάτος οπτικής αναγνώρισης κεντρικού χερουλιού | 67mm / 89mm |
