- Επισκόπηση
- Συνιστώμενα Προϊόντα
| Τόπος Προέλευσης: | Κίνα |
| Επωνυμία: | ZCSUNG ΣΥΣΤΗΜΑ ΘΥΡΩΝ & ΠΑΡΑΘΥΡΩΝ |
| Αριθμός Μοντέλου: | σειρά 50 |
.
ZCSUNG Απλή εξωτερικά ανοιγόμενη πόρτα αλουμινίου σειράς 50
.
Ο απλή εξωτερικά ανοιγόμενη πόρτα αλουμινίου σειράς 50 οι πόρτες και τα παράθυρα συστήματος ZCSUNG σειράς 50 είναι ένα έργο τέχνης μινιμαλιστικής λειτουργικότητας, σχεδιασμένο για όσους εκτιμούν την ομορφιά των λεπτών γραμμών χωρίς να θυσιάζουν τη δομική αντοχή. Με βάθος πλαισίου μόλις 50 mm, αυτή η σειρά αποτελεί την τελευταία λύση για εσωτερικές διαχωριστικές επιφάνειες, πρόσβαση σε μπαλκόνια ή δευτερεύουσες εισόδους, όπου η βέλτιστη αξιοποίηση του χώρου και η καθαρή αρχιτεκτονική αισθητική είναι καθοριστικής σημασίας.
.
Το κυριότερο χαρακτηριστικό της σειράς 50 είναι η εξαιρετικά λεπτή διάσταση πλαισίου 50 mm με την ελαχιστοποίηση της ορατής επιφάνειας αλουμινίου, μεγιστοποιήσαμε την επιφάνεια του γυαλιού, επιτρέποντας πληθώρα φυσικού φωτός να διαπερνά τον χώρο διαβίωσής σας. Αυτή η φιλοσοφία «λιγότερο είναι περισσότερο» δημιουργεί αίσθημα ανοικτότητας και προσφέρει σχεδόν ανεμπόδιστη θέα προς το εξωτερικό, καθιστώντας την ιδανική για σύγχρονα σπίτια και ελάχιστα γραφεία.
.
Σχεδιασμένο για χωρική Αποδοτικότητα η σχεδίαση με ανοιγόμενη προς τα έξω κίνηση διασφαλίζει ότι η πόρτα δεν καταλαμβάνει χώρο στην εσωτερική επιφάνεια του δαπέδου σας. Αυτό είναι ιδιαίτερα πλεονεκτικό σε μικρότερα δωμάτια, βοηθητικούς χώρους ή στενούς μπαλκονόπορτες, όπου κάθε τετραγωνική ίντσα έχει σημασία. Η ομαλή, προς τα έξω κίνηση διευκολύνει την είσοδο και την έξοδο, δημιουργώντας ρευστή μετάβαση ανάμεσα στην εσωτερική άνεση και το εξωτερικό περιβάλλον.
.
Παρόλο που έχει λεπτή εμφάνιση, η σειρά 50 βασίζεται σε υψηλής αντοχής αλουμινιού κράμα 6063-T5 αυτό το υλικό αεροδιαστημικής ποιότητας προσφέρει εξαιρετικό λόγο αντοχής προς βάρος, διασφαλίζοντας ότι η πόρτα παραμένει στιβαρή και ανθεκτική σε παραμορφώσεις ή καμπύλωση με την πάροδο του χρόνου. Οι κατασκευές επικαλύπτονται με εξαιρετική επίστρωση σε σκόνη ή ανοδική οξείδωση, προσφέροντας μια ανθεκτική, αντιδιαβρωτική επιφάνεια που διατηρεί τη λάμψη της ακόμα και σε υγρές ή παράκτιες περιοχές.
.
Για να διατηρηθεί ένα ήρεμο και καθαρό εσωτερικό, η σειρά 50 χρησιμοποιεί ένα ακριβώς μηχανοτεχνικά σχεδιασμένο σύστημα σφράγισης EPDM . Αυτά τα προσαρμοστικά με υψηλή ελαστικότητα μαξιλάρια εφαρμόζονται κατά μήκος της περιμέτρου του πλαισίου και του φύλλου, δημιουργώντας ένα σφιχτό εμπόδιο κατά του ανέμου, της σκόνης και της ελαφριάς βροχής. Αυτή η επιμελημένη σφράγιση βελτιώνει σημαντικά την ακουστική απόδοση της πόρτας, μειώνοντας τον εξωτερικό θόρυβο για να δημιουργήσει μια ήρεμη και γαλήνια ζώνη εντός του σπιτιού σας.
.
Η ασφάλεια και η ευκολία χρήσης δεν θυσιάζονται ποτέ. Η σειρά 50 είναι εξοπλισμένη με υψηλής ποιότητας πολυσημείων κλειδαριές , ασφαλίζοντας την πόρτα σε πολλά σημεία κατά μήκος του πλαισίου με μία μόνο περιστροφή της λαβής. Αυτό παρέχει υψηλό επίπεδο ασφάλειας κατά της εισβολής με βία. Σε συνδυασμό με ενισχυμένες βαριές μεντεσέδες , η πόρτα λειτουργεί με ελαφριά, αισθητή ακρίβεια, η οποία αντανακλά τη δέσμευση της ZCSUNG για μηχανική αριστεία.
.
Η σειρά παρέχεται τυπικά με 5+12Ar+5 μονωμένο ενισχυμένο τζάμι , χρησιμοποιώντας αρχικά φύλλα Xinyi για κρυστάλλινη διαύγεια. Ο χώρος 12 mm γεμισμένος με αργόν λειτουργεί ως ανώτερο μονωτικό στρώμα κατά του θορύβου και των διακυμάνσεων θερμοκρασίας. Για συγκεκριμένα έργα, η υάλωση μπορεί να προσαρμοστεί με αμαυρωμένο, διακοσμητικό ή τονωμένο γυαλί, προκειμένου να ικανοποιηθούν οι απαιτήσεις ιδιωτικότητας, χωρίς να χαθεί το λεπτό, σύγχρονο προφίλ της πόρτας.
.
Συμπέρασμα Ο ZCSUNG Απλή εξωτερικά ανοιγόμενη πόρτα αλουμινίου σειράς 50 αναπροσδιορίζει το πρότυπο για προσβάσιμα, υψηλής ποιότητας συστήματα εισόδου. Με την ισορροπία μιας λεπτής αισθητικής, ανθεκτικής μηχανικής και λειτουργικότητας που εξοικονομεί χώρο, προσφέρει μια ευέλικτη λύση τόσο για τον σύγχρονο κατασκευαστή όσο και για τον ιδιοκτήτη κατοικίας. Είναι η έξυπνη και σοφιστικέ στην επιλογή για όσους αναζητούν μια ανθεκτική, χαμηλής συντήρησης πόρτα που αναβαθμίζει την οπτική αρμονία οποιουδήποτε χώρου.
.
| Αντοχή σε πιέσεις ανέμου | 9η κατηγορία P3=5,0 kPa GB/T7106-2019 |
| αδιαβροχότητα, στεγανότητα, αδιαβροχότητα | 5η κατηγορία △P≥500Pa GB/T 7106-2019 |
| στεγανότητα αέρα, αεροστεγανότητα | 7η κατηγορία q1≤1,0m/m·h GB/T7106-2019 |
| Ηχομόνωση | 38 db GB/T 8485-2008 |
| Μονόκλιση | 1,6-2,4W/m²·K GB/T8484-2020 |
| Ανθεκτικότητα στη διάβρωση >240 ώρες δοκιμής με αλμυρό ψέκασμα | |
.
Προδιαγραφές
.
| Πάχος κορμού/Πάχος τοιχώματος προφίλ: | 50 / 2,2 (mm), υψηλής ακρίβειας βαθμός 6063-T5 |
| Διαδικασία σύνδεσης: | Μονοκομμάτι διαδικασία κόλλησης γωνιακού κώδικα ομάδας |
| Πρότυπο υλικού | Υλικά πτυσσόμενης πόρτας CMECH |
| Διαστάσεις περιοριστικής πλάκας: | ΠΛΑΤΟΣ: 700-950 mm, ύψος 1950-2700 mm |
| Φύλλο πόρτας / εσωτερικό πλάτος οπτικής αναγνώρισης κεντρικού χερουλιού | 67mm / 89mm |
