- Επισκόπηση
- Συνιστώμενα Προϊόντα
| Τόπος Προέλευσης: | Κίνα |
| Επωνυμία: | ZCSUNG ΣΥΣΤΗΜΑ ΘΥΡΩΝ & ΠΑΡΑΘΥΡΩΝ |
| Αριθμός Μοντέλου: | σειρά 80 |
Η αλουμινένη ολισθαίνουσα πόρτα σειράς ZCSUNG 80
.
Ο αλουμινένη ολισθαίνουσα πόρτα σειράς 80 από τις πόρτες και τα παράθυρα συστήματος ZCSUNG είναι ένα έργο αρχιτεκτονικής μηχανικής που σχεδιάστηκε για να αναπροσδιορίσει την ελευθερία του χώρου. Συνδυάζοντας αρμονικά την ισχυρή δομική ακεραιότητα με μια ελάχιστη αισθητική, αυτή η σειρά δημιουργεί ανεπανάληπτη αίσθηση σύνδεσης μεταξύ του εσωτερικού σας καταφυγίου και του εξωτερικού κόσμου. Είτε έχετε θέα σε μια ζωντανή κήπο είτε σε μια εκτεταμένη αστική πανοραμική θέα, η σειρά 80 μετατρέπει τον τοίχο σας σε μια πανοραμική πύλη, γεμίζοντας το σπίτι σας με φυσικό φως και φρέσκο αέρα.
.
Εξαιρετική αντοχή και ακριβής κίνηση Η αντοχή και η ομαλότητα αποτελούν τους δύο βασικούς πυλώνες του σχεδιασμού της σειράς 80. Η πόρτα είναι εξοπλισμένη με ήσυχους τροχούς υψηλής φέρουσας ικανότητας και εξαιρετικής ποιότητας ίχνη από ανοξείδωτο χάλυβα εξασφαλίζοντας μια ελαφριά σαν αέρας εμπειρία γλίστρηματος, ακόμα και με συχνή καθημερινή χρήση. Το ενισχυμένο πλαίσιο βάθους 80 mm παρέχει μια απόλυτα σταθερή βάση, εξαλείφοντας το «κρότο» και το «ταλάντωμα» που είναι συνηθισμένα στις παραδοσιακές ολισθαίνουσες πόρτες. Αυτό το έξυπνο μηχανικό σύστημα επιτρέπει στα μεγάλα φύλλα να κινούνται σχεδόν αθόρυβα, διατηρώντας την ηρεμία του σπιτιού σας ενώ παρέχει άνετη λειτουργία.
.
Προηγμένη Ασφάλεια και Αεροστεγής Σφράγιση Η ασφάλεια ενσωματώνεται απρόσκοπτα στη ΣΕΙΡΑ 80. Διαθέτει ένα εξελιγμένο πολυσημειακό σύστημα κλειδώματος που δημιουργεί μια ισχυρή, χωρίς κενά σύνδεση μεταξύ πλαισίου και φύλλου. Αυτό δεν αποτελεί μόνο αποτρεπτικό μέτρο ενάντια σε εισβολείς, αλλά συμβάλλει επίσης στην εξαιρετική απόδοση σφράγισης της πόρτας. Για να διασφαλιστεί η ολοκληρωμένη προστασία, η πόρτα χρησιμοποιεί περιμετρικές σφραγίδες από EPDM , οι οποίες αποτρέπουν αποτελεσματικά τον άνεμο, τη βροχή και την περιβαλλοντική σκόνη, διατηρώντας την άψογη κατάσταση του εσωτερικού χώρου σας.
.
Διάταξη Υψηλής Απόδοσης Γυαλιού Η διάταξη τζαμιών της σειράς 80 βρίσκεται στην πρώτη γραμμή των βιομηχανικών προτύπων. Προσφέρεται τυπικά με μονωμένο ενισχυμένο γυαλί 6+18Ar+6 , γεμισμένη με αργόνιο υψηλής καθαρότητας. Αυτό το κενό 18 mm σημαντικά βελτιώνει τη θερμική απόδοση και την ακουστική μόνωση, διατηρώντας το σπίτι σας ήσυχο και άνετο. Κάθε μονάδα χρησιμοποιεί Πρωτότυπα φύλλα Xinyi (κατηγορία VP) για μέγιστη διαύγεια και αντοχή, ενώ οι μαύρες λωρίδες από καμπτικό αλουμίνιο σε μία διάταξη προσθέτουν μια σύγχρονη, λεπτή αίσθηση που ενισχύει τη δομική ακεραιότητα της γυάλινης μονάδας. Το γυαλί υπόκειται επίσης σε εξομοιωτική επεξεργασία , εξαλείφοντας σχεδόν τον κίνδυνο αυθόρμητης θραύσης για τη μακροπρόθεσμη ασφάλειά σας.
.
Ευέλικτος σχεδιασμός και οπτική εμβύθιση Η ευελιξία αποτελεί χαρακτηριστικό γνώρισμα της σειράς 80. Μπορεί να διαμορφωθεί ως διπλό ή τριπλό σύστημα ράγας για να προσαρμοστεί σε διαφορετικά μεγέθη ανοίγματος και αρχιτεκτονικές απαιτήσεις. Ο σχεδιασμός με λεπτό πλαίσιο ελαχιστοποιεί τις οπτικές παρεμβολές, επιτρέποντας την εστίαση να παραμείνει στην ομορφιά πέρα από το παράθυρό σας. Αυτό το ελάχιστο προφίλ δημιουργεί μια αίσθηση «χωρίς πλαίσιο», προσθέτοντας μια αίσθηση σύγχρονης ευγένειας σε οποιοδήποτε σαλόνι, πατιό ή μπαλκόνι.
.
Ανώτερη Αποστράγγιση και Επιλογές Κατωφλίου Για να διασφαλιστεί η αξιοπιστία σε ακραίες καιρικές συνθήκες, η σειρά 80 SERIES προσφέρει ενδελεχώς σχεδιασμένα κατώφλια, συμπεριλαμβανομένων επίπεδο ράουλο (20 mm) για ανεμπόδιστη πρόσβαση ή ράγα υψηλής-χαμηλής στάθμης (54 mm) για ενισχυμένη αντοχή στον καιρό. Το σχέδιο ράγας υψηλού-χαμηλού επιπέδου χρησιμοποιεί το ισοβαρή αρχή για τη βελτιστοποίηση της απόδοσης αποστράγγισης. Ακόμα και κατά τη διάρκεια έντονων βροχοπτώσεων, το νερό αποστραγγίζεται αποτελεσματικά μακριά από τη ράγα, αποτρέποντας τη συσσώρευσή του και προστατεύοντας το εσωτερικό δάπεδό σας από πιθανές ζημιές λόγω υγρασίας.
.
Συμπέρασμα Ο Αλουμινένιη Ολισθαίνουσα Πόρτα ZCSUNG 80 SERIES αποτελεί τέλεια συνδυασμό στιλ, μηχανικής ακρίβειας και μακρόχρονης αντοχής. Δεν είναι απλώς μια είσοδος· είναι μια δήλωση ποιότητας και μια πρόσκληση για μια πιο ανοιχτή και φωτεινή εμπειρία διαβίωσης. Για όσους απαιτούν ένα αξιόπιστο, ομαλά λειτουργούν και αισθητικά ελκυστικό ολισθαίνον σύστημα, η σειρά 80 SERIES αποτελεί την οριστική επιλογή.
| Αντοχή σε πιέσεις ανέμου | 9η κατηγορία P3=5,0 kPa GB/T7106-2019 |
| αδιαβροχότητα, στεγανότητα, αδιαβροχότητα | 5η κατηγορία △P≥500Pa GB/T 7106-2019 |
| στεγανότητα αέρα, αεροστεγανότητα | 7η κατηγορία q1≤1,0m/m·h GB/T7106-2019 |
| Ηχομόνωση | 38 db GB/T 8485-2008 |
| Μονόκλιση | 1,6-2,4W/m²·K GB/T8484-2020 |
| Ανθεκτικότητα στη διάβρωση >240 ώρες δοκιμής με αλμυρό ψέκασμα | |
Προδιαγραφές
| Πάχος κορμού/Πάχος τοιχώματος προφίλ: | 80 / 2.2 (mm), ποιότητα υψηλής ακρίβειας 6063-T5 |
| Διαδικασία σύνδεσης: | Μονοκομμάτι διαδικασία κόλλησης γωνιακού κώδικα ομάδας |
| Πρότυπο υλικού | Υλικά πτυσσόμενης πόρτας CMECH |
| Διαστάσεις περιοριστικής πλάκας: | ΠΛΑΤΟΣ: 700-950 mm, ύψος 1950-2700 mm |
| Φύλλο πόρτας / εσωτερικό πλάτος οπτικής αναγνώρισης κεντρικού χερουλιού | 67mm / 89mm |
